No 2019. gada 01. augusta ir mainīts skolas nosaukums - “Rīgas 14. vidusskola”.
Jauna skolas mājas lapa - https://r14vs.lv.
Skolā turpinās uzņemšana visās izglītības programmās.

Latvijas Brīvības cīņu laikā 1919. gada oktobrī Latvijas Armijas lielums bija pieaudzis līdz gandrīz 39300 karavīru, no tiem 1871 bija virsnieks. Tik lielai armijai šāds virsnieku skaits bija nepietiekams, tādēļ 1919. gada septembrī Armijas vadība pieņēma lēmumu par virsnieku sagatavošanu, izveidojot kara skolu. Taču plānotās mācības bija jāatliek, jo 9. oktobrī aktivizējās Bermonta karaspēks.

Kara skolai tika dots uzdevums saformēt divas kaujas rotas (250 vīru) un doties pozīcijās Pārdaugavā. Pretinieka spiediena rezultātā mūsu vienībām nācās atkāpties uz Daugavas labo krastu un nocietināties. Pretinieka apšaudes rezultātā krita kadeti Gustavs Beļinka un Jānis Dēliņš.

Pēc 11. novembra kaujām Kara skola pārgāja dzelzceļa tiltu un izvirzījās Jelgavas virzienā. Jaunā pavēlē Kara skolai bija uzdevums nogriezt atkāpšanās ceļu uz Šauļiem, ieņemot dzelzceļu un izpostot sliedes. Šajā uzdevumā kadeti sastapās ar sīvu ienaidnieka pretestību. 18. novembrī, izmantojot pārspēku, bermontieši sāka aplenkt kadetus, kas atradās pie Vareļu mājām. Izlaužoties no draudošā aplenkuma, 12 kadeti krita, septiņi – ievainoti un evakuēti, bet divi krituši gūstā. 21. novembrī Kara skola saņēma pavēli atgriezties Rīgā un sākt mācības. Pēc grūtā pārgājiena, atgriežoties Rīgā, vakariņās nebija nekā cita kā vien rupjmaize, marmelāde un miežu kafija. Tā radās tradīcija, ko nosauca par Melnās kafijas vakaru, vēlāk Kara skola tās organizēja katru gadu, pieminot kritušos biedrus.

Mūsu skolas ,,Melnās kafijas vakarā” notika tikšanās ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pārstāvjiem – kadetiem Edgaru Kupruku un Jāni Grauduži. Jaunie karavīri stāstīja par ,,Melnās kafijas vakaru” viņu augstskolā, par savu skolu kā vietu, kur viņi ir devušies patriotisku jūtu un prāta vadīti, par izglītības un karjeras iespējām, ko sniedz mācības NAA. Skolēni un skolotāji uzdeva jautājumus par mācību norisi, nepieciešamo fizisko sagatavotību un brīvā laika pavadīšanas iespējām. Skolēniem bija iespēja aplūkot karavīra lauka formas tērpu, ekipējumu, daļu inventāra, pielaikot vesti, uzkabes sistēmu. Kadeti bija sagatavojuši izdales materiālu par NAA, kas skolēnos izraisīja patiesu interesi.

Skolēniem un skolotājiem bija iespēja tikties ar NNA kadetiem, uzzināt kaut ko vairāk par karavīra profesiju un ikdienu.Skolēni izteica vēlēšanos apmeklēt Atvērto durvju dienas NAA un kopīgu pasākumu organizēšanu