No 2019. gada 01. augusta ir mainīts skolas nosaukums - “Rīgas 14. vidusskola”.
Jauna skolas mājas lapa - https://r14vs.lv.
Skolā turpinās uzņemšana visās izglītības programmās.

Pirmdien, 13. oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros, skolā viesojās JAL (Junior Achievement Latvija) pārstāve. Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar skolēnu mācību firmu veidošanu, to mērķiem un uzdevumiem. Tikšanās laikā tika arī izspēlēta biznesa stratēģijas tiešsaistes spēle Titan. Spēles gaitā skolēnam ir iespēja vadīt savu firmu, kuru iespējams attīstīt pēc paša vēlmēm, tirgojot Holo-Generator (nākotnes dators). Veiksmīgākie astoņu komandu starpā izrādījās 12d klases skolēni Rinalds Drīksniņš, Hamids Muhamadi un Matīss Gutāns. Skolēni tika arī aicināti aktīvi piedalīties Ēnu dienās februārī, kur ir lieliska iespēja ielūkoties kādas profesijas ikdienā.

Pirmdien, 13. oktobrī seši Rīgas 14. vakara (maiņu) vidusskolas skolēni skolotāju Maijas Briškas un Ivetas Mednes pavadībā apmeklēja SIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu, kurā bija Informācijas diena, Karjeras nedēļas aktivitāšu ietvaros. Skolēni uzzināja par izglītošanās iespējām tehnikumā saistībā ar tūrisma jomu. Tehnikuma administrācija un paši programmu skolēni detalizēti stāstīja par savām izvēlētajām profesijām, ko apgūst tehnikumā. Dzirdējām par šādām programmām:

  • Viesnīcu pakalpojumu speciālists;
  • Viesu uzņemšanas dienesta speciālists;
  • Tūrisma informācijas konsultants;
  • Lauku tūrisma pakalpojumu speciālists;
  • Tūrisma grupu pavadonis;
  • Ceļojumu konsultants.

Bija patīkami, ka tehnikuma skolēni dalījās savā pieredzē, atklāti stāstīja par dienesta viesnīcu, stipendijām, mācību apvienošanu ar profesionālo izglītību un īpašajiem priekšmetiem, katrai programmai. Notika arī ekskursija pa skolas telpām. Iespējams, katrs mūsu skolas absolvents nedosies uz šo tehnikumu, jo ir vēl daudzas citas profesijas un mācību iestādes, bet vismaz tagad viņi ir informētāki par iespējām un tas ir ieguvums. Skolēni atzīst, ka tas ir licis sākt apdomāt savas nākotnes mācību iespējas un karjeras izvēli.

Otrdien, 14. oktobrī vakara maiņas vidusskolēni latviešu valodas un literatūras skolotājas Antonijas Uržas vadībā notika publiskās runas stunda Mana un manu vecāku profesija. Vecāko klašu skolēni stāstīja par savu izvēlēto profesiju, tās specifiku, niansēm un grūtībām, ar ko nākas, saskarties reālajā darbā un profesijā. 12.b klases skolēni Antons Ļutovs iepazīstināja ar sagādnieka profesiju autoservisā, Jānis Akmeņlauks ar klienta konsultanta darbu apģērbu veikalā, Kaspars Dučenko ar skolotāja darbu, savukārt Matīss Gaisma ar darbu skaņu ierakstu studijā. Stundas laikā tika arī parunātas nepieciešamās īpašības un kvalitātes cilvēkā, strādājot medicīnas nozarē.

Trešdien, 15. oktobrī skolas Izglītības psihologs Artūrs Švekers iepazīstināja 8. un 9. klašu skolēnus un skolotājus ar prezentāciju, skolēnu anketu apkopojumu par vecāku profesijām Rīgas 14. vakara (maiņu) vidusskolā. Populārākās darbības jomas, kurās skolēni vēlas saistīt savu nākotni ir mākslas un izklaides, medicīna un informācijas un komunikācijas. Savukārt no profesijām  ir bārmenis, pavārs, datoru speciālists un šuvējs.