No 2019. gada 01. augusta ir mainīts skolas nosaukums - “Rīgas 14. vidusskola”.
Jauna skolas mājas lapa - https://r14vs.lv.
Skolā turpinās uzņemšana visās izglītības programmās.

Karjeras izglītība

Noderīgas interneta adreses

Karjera, profesijas
www.nva.lv -> Karjera->Jauniešiem (dažādi karjeras testi, informācija par profesijām, izglītību, darba tirgus prognozes)
www.lm.gov.lv LR Labklājības ministrija (Sadaļā „Darba devējiem” pieejams Latvijas Profesiju klasifikators un Profesiju standarti Latvijā)
www.profesijupasaule.lv 

Izglītība Latvijā
www.niid.lv Nacionālā izglītības iespēju datu bāze
http://www.izm.gov.lv/nozares-politika/izglitiba/augstaka-izglitiba/akreditacija.html akreditētās un licencētās studiju programmas
http://www.sza.gov.lv Informācija par studiju un studējošo kredītiem

Izglītība ārzemēs
www.viaa.gov.lv/Euroguidance Valsts izglītības attīstības aģentūra. Informācija par studijām ārzemēs
http://brauktvainebraukt.lv
www.enic-naric.net Latvijas diplomu atzīšana ārzemēs
www.ec.europa.eu/ploteus izglītība 32 Eiropas valstīs
www.bachelorsportal.eu Bakalaura studijas Eiropā
www.scholarshipportal.eu stipendiju programmas Eiropā
www.daad.lv studijas Vācijā
http://www.educationuk.org/global studijas Lielbritānijā
www.dreamfoundation.eu mācības ārzemēs
www.intstudy.com studiju iespējas dažādās valstīs

Bērnu, jauniešu un studentu organizācijas
www.ljp.lv Bērnu un jauniešu sabiedrisko organizāciju apvienība Latvijas jaunatnes padome
www.jaunatne.gov.lv Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, iniciatīvas un projekti 13-30g veciem jauniešiem, ES programma Jaunatne darbībā
www.jaunatneslietas.lv
www.jal.lv Junior Achievement Latvia, skolēnu mācību uzņēmumi u.c.
www.lsa.lv Latvijas studentu apvienība
www.mazpulki.lv
www.skauti.lv

2016. gada 10. oktobrī sākās Karjeras nedēļas pasākumi Rīgā ar spēli ,,Pilsētas mednieki”, kurā piedalījās 61 Rīgas skolu komandas, arī mūsu skolas komanda ,,Profesiju jaunatklājēji" - komandas kapteinis Gints Jankovskis, Ieva Maksakova, Lauris Lilientāls, Daniela Laura Šulce, Andrejs Volks un skolotājas Laura Pakse, Lita Eglīte.

Lasīt tālāk ...

2016. gada 10. - 21. oktobris

Atbildīgais par karjeras izglītību skolā (vārds, uzvārds, tālrunis, e-pasts): A.Āboliņš, 67611023, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lasīt tālāk ...

2016. gada 10. Februārī visā Latvijā norisinājās Ēnu diena sadarbībā ar “Junior Achievement Latvija.” Ēnu dienā piedalījās mūsu 11. d. klases skolnieks Gints Jankovskis, kurš šajā gadā ēnoja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktoru Oļega Burovu. Skolnieks par šo pieredzi saka, iespējams šī bija viena no manām labākajām dienām mūžā, jo redzētais un pastāstītais no direktora puses bija nenovērtējama pieredze vārdos un arīdzan liela motivācija nākotnei. Gints sadarbībā ar savu jauniešu apvienības projektu “Pēda Latvijā” iemūžināja šo dienu videoklipā, kuru piedāvājam Jums noskatīties.

https://www.youtube.com/watch?v=5QxXraxht-c

I. KARJERAS VEIDOŠANAS ASPEKTI

Karjera – process, kurā indivīds efektīvi (mērķtiecīgi, sistēmiski, plānveidīgi) izmanto izmanto un vada visus viņam pieejamos resursus (iekšējos un ārējos) savu mērķu sasniegšanai kādā no dzīves jomām un/vai lomām visa mūža garumā, tādā veidā indivīdam pilnveidojot savu personību, pašrealizējoties.

Karjeras attīstība ir indivīda personīgās dzīves, mācību un darba vadības process mūža garumā. Tas ir nepārtraukts process, kura gaitā cilvēks izmanto informāciju par sevi, un apkārtējo pasauli, analizē un pielieto to, lai izvēlētos savu nodarbošanās jomu un pēc tam jau konkrētu profesiju.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Brīvības cīņu laikā 1919. gada oktobrī Latvijas Armijas lielums bija pieaudzis līdz gandrīz 39300 karavīru, no tiem 1871 bija virsnieks. Tik lielai armijai šāds virsnieku skaits bija nepietiekams, tādēļ 1919. gada septembrī Armijas vadība pieņēma lēmumu par virsnieku sagatavošanu, izveidojot kara skolu. Taču plānotās mācības bija jāatliek, jo 9. oktobrī aktivizējās Bermonta karaspēks.

Kara skolai tika dots uzdevums saformēt divas kaujas rotas (250 vīru) un doties pozīcijās Pārdaugavā. Pretinieka spiediena rezultātā mūsu vienībām nācās atkāpties uz Daugavas labo krastu un nocietināties. Pretinieka apšaudes rezultātā krita kadeti Gustavs Beļinka un Jānis Dēliņš.

Lasīt tālāk ...