No 2019. gada 01. augusta ir mainīts skolas nosaukums - “Rīgas 14. vidusskola”.
Jauna skolas mājas lapa - https://r14vs.lv.
Skolā turpinās uzņemšana visās izglītības programmās.

2014.gada 13. martā četri mūsu skolas skolēni viesojās Latvija Pilsoniskajā alianses birojā, kurā tikāmies ar alianses politika koordinatori Intu Šimanski. Mūsu mērķis bija uzzināt par vairāk par nevalstisko organizāciju darbību un brīvprātīgo darbu un tā darbības virzieniem. Alianses darbības princips ir attēlots tās logo, kurā nezvērs cenšas notvert savu asti, tādējādi simbolizējot nepārtrauktu kustību un darbību, kura neapstājas. Alianses mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi dažādu biedrību un nodibinājumu darbībai. Izrādās, ka Latvijā ir 18400 organizācijas un 8600 Rīgā no tām, kuras nodarbojas ar brīvprātīgo darbu un labdarību. Diskusijas laikā mēs arī uzzinājām, kā tieši mēs varētu būt klātesoši šajās organizācijās, kuru darbību apvieno Pilsoniskā alianse.

 

Diskusijas laikā mēs iepazināmies ar vairāku labdarības organizāciju labajiem, jau paveiktajiem, darbiem un projektiem. Par piemēru minēsim dažas no tām. Biedrība “homo ecos:” aktīvi iesaistās par videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanu. Sabiedriskās organizācijas “Palīdzēsim.lv” darbības mērķis veidot dažādas akcijas, lai palīdzētu grūtībās nonākušiem un slimiem bērniem. Biedrība “Esi Grīziņkalna patriots” ar dažādām akcijām mēģina pārveidot un uzlabot šī rajona vidi. Viens no lieliskajiem piemēriem ir Grīziņkalna skeitparka izveide, kur jaunieši var arī nodarboties ar ielu vingrošanu.

Brīvprātīgajam darba veicējiem ir arī savi ieguvumi, piemēram, ir iespēja iemācīties ko jaunu, iegūt darba pieredzi, uzlabot komunikācijas prasmes, redzēt citas valstis un arī iespēja būt klātesošiem; lielos masu pasākumos, kā hokeja spēles, dziesmu un deju svētki un koncerti. Diskusija bija ļoti interesanta un saistoša, tā mūs vairāk ieinteresēja darboties un būt aktīvākiem brīvprātīgajiem.