No 2019. gada 01. augusta ir mainīts skolas nosaukums - “Rīgas 14. vidusskola”.
Jauna skolas mājas lapa - https://r14vs.lv.
Skolā turpinās uzņemšana visās izglītības programmās.

VOLARE – brīvprātīgais darbs

2014. gadā 9. un 10. oktobrī Rīgā notika  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta īstenotā projekta „Brīvprātīgā darba aktivitātes izglītības turpināšanai (VOLARE)” partneru tikšanās. Uz tikšanos bija atbraukuši projektā iesaistīti partneri no Spānijas - Hihonas, Lielbritānijas – Donkasteras un Šefīldas, Itālijas - Dženovas, Vācijas – Āhenas un Polijas - Sopotas, pārstāvot gan pašvaldības, gan skolas un nevalstiskās organizācijas.

Lasīt tālāk ...

2014.gada 13. martā četri mūsu skolas skolēni viesojās Latvija Pilsoniskajā alianses birojā, kurā tikāmies ar alianses politika koordinatori Intu Šimanski. Mūsu mērķis bija uzzināt par vairāk par nevalstisko organizāciju darbību un brīvprātīgo darbu un tā darbības virzieniem. Alianses darbības princips ir attēlots tās logo, kurā nezvērs cenšas notvert savu asti, tādējādi simbolizējot nepārtrauktu kustību un darbību, kura neapstājas. Alianses mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi dažādu biedrību un nodibinājumu darbībai. Izrādās, ka Latvijā ir 18400 organizācijas un 8600 Rīgā no tām, kuras nodarbojas ar brīvprātīgo darbu un labdarību. Diskusijas laikā mēs arī uzzinājām, kā tieši mēs varētu būt klātesoši šajās organizācijās, kuru darbību apvieno Pilsoniskā alianse.

Lasīt tālāk ...

Mūsu skolas skolnieces Laura Šteinberga 11.d, Līga Mikuļska 11.d un Terēze Stalbova 9.a šā gada 5. decembrī piedalījās, „darbnīcā” par brīvprātīgo darbu: „Atklātā lekcija – uzzini par brīvprātīgo darbu!”, kas notika NVO namā „Brīvprātīgā darba aktivitātes izglītības turpināšanai” projekta ietvaros. Tikšanās laikā neformālā gaisotnē jauniešiem tika sniegta informācija par to, kas ir brīvprātīgais darbs, par brīvprātīgā darba principiem, nosacījumiem, brīvprātīgo tiesībām un pienākumiem. Jaunieši arī saņēma praktisku informāciju, kur meklēt iespējas brīvprātīgā darba veikšanai. Uz vietas jauniešiem bija iespēja izmēģināt mini-brīvprātīgo darbu, kas notika radošajās darbnīcās: Brīvprātības darbnīcas – Ziemassvētku dāvanu veidošana (stikla krūzīšu apgleznošana ar speciālām krāsām), Goda lieta – īpašu medaļu veidošana un brīvprātīgajā kolāžas (vai mandalas) veidošanā – dāvanai NVO namam. Paldies biedrībām „brivpratigais.lv”, „Radošai apvienībai TREPES”.

Lasīt tālāk ...